sobota, 22 sierpnia 2015

Jak wyprać dwukolorową sukienkę?        Łączenie tkanin w różnych kolorach niesie ze sobą odpowiednie receptury użytkowania, 
których pominięcie może skończyć się katastrofą dla naszej sukienki. 
        Sprawdzenie przepisu prania umieszczonego na wszytej metce jest pierwszym
 i najważniejszym etapem aby nie zniszczyć nowej sukienki. Stosowanie się do niej daje nam gwarancję, że sukienka powinna wyglądać dobrze po wypraniu.
sukienki z łączonych tkanin w różnych kolorach najlepiej pierzmy osobno, po wypraniu natychmiast rozwieszajmy i suszmy w pozycji wiszącej - pionowej
        Najczęściej na sukience dwukolorowej ( łączącej różne tkaniny w różnych kolorach)przepis prania nakazuje pranie w pralce z sugerowaną temperaturą. Niestety nasza intuicja często nas zawodzi podpowiadając: „ jeśli piszą prać w pralce ja zrobię lepiej wypiorę ręcznie”- zgubne podejście prowadzące najczęściej do nieodwracalnych przefarbowań. Gdy namoczymy sukienkę zostawiając ją nawet na krótki czas w wodzie z detergentem, często w za wysokiej temperaturze (którą w pralce możemy ustalić, a piorąc ręcznie jest to niemożliwe) barwniki użyte do produkcji tkaniny mogą puścić farbę i problem gotowy.


       JEŻELI przez pomyłkę wypierzemy naszą dwubarwną sukienkę niezgodnie z przepisem prania nie próbujmy ponownie zapierać czy odplamiać bo tylko czyszczenie chemiczne ma dużą szansę ją uratować. 


1 komentarz:

  1. Dziękuję - teraz wiem, co źle robiłam. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń