wtorek, 16 lutego 2016

MODNA MODY MOWA, czyli stylowy słownik modowy (cz I)
BASIC  -– to "baza "- gładkie, proste ,nie wyróżniające się ekscentrycznością takie,
które pasują do wszystkiego i zawsze modne . 
Jest to styl charakteryzujący się prostotą
 i klasyką
BACKSTAGE -(ang.) To przestrzeń „za sceną”. W modzie: kulisy pokazu

BIŻU – biżuteria

CASUALOWE – oznacza wszystko co luźne, codzienne i niezobowiązujące.
Casual jest swobodny, ale bliżej mu do weekendowej elegancji, niż do sportowych zestawów.

CHINOSY – spodnie na co dzień, o klasycznym fasonie, z lekko zwężanymi nogawkami

COLOR BLOCKING -(ang.)To zestawianie „pod rząd” wyrazistych, jednolitych plam barwnych :) Wystarczy połączyć kolory o najostrzejszych odcieniach, które na pierwszy rzut oka gryzą się: czerwieni z amarantem, błękit z żółcią, różowy z pomarańczowym.

DRESS CODE- (ang.) Inaczej  „zasady ubioru” lub „przepisowy strój”. To modowy savoire vivre, czyli zbiór zasad określających, jak należy wyglądać w określonej sytuacji. Reguły te decydują m. in. jakiej długości spódniczkę wolno założyć do pracy, a co wypada (lub nie) ubrać na wieczór.

 FASHION VICTIM – ofiara mody. Osoba, która za wszelką cenę chce być „trendy”, chociaż nie zawsze wie, jak się za to zabrać.. Fashion victim wyznaje zasadę: nieważne, że coś jest brzydkie i złe, ważne, że jest modne

FOLLOWERS- (ang.)to śledzący lub po prostu obserwujący. Oczywiście, nie mam na myśli stalkerów (prześladowców;) Followersi obserwują bloga, konta na Instagramie, bo  na bieżąco chcą wiedzieć, co u Was słychać

OVERSIZE –(ang.) ogromny, ponadwymiarowy. Ubrania stylizowane na zbyt duże, luźne, w których się zakochasz, jeśli chcesz czuć się modnie i wygodnie jednocześnie.Potrafi ukryć mankamenty sylwetki, a jednocześnie podkreślić kobiecość. 

sukienki dostępne w kolekcji wiosna lato 2016

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz